Częstotliwości pracy mózgu

Częstotliwości pracy mózgu

Data dodania: 2011-12-13 21:47:56, Dodane przez: Zoreal
Częstotliwości pracy mózgu
Oryginalny obraz: http://www.vismaya-maitreya.pl/untitledfsdfettet.JPG
Epsilonczęstotliwość fal mózgowych poniżej 0,5 Hz
Nie do końca jeszcze poznane fale, towarzyszące stanom mózgu bliskim śmierci. Związane z wychodzeniem świadomością poza ciało, występują m.in. w przypadku śmierci klinicznej (lub np. w przypadku pełnej podróży tachionowej czy śpiewaniem językiem światła).

Delta - częstotliwość fal mózgowych od 0,5 Hz do 4 Hz
Jest to stan nieświadomości, który towarzyszy m.in. głębokiemu śnieniu, występuje pod narkozą i w śpiączce. Utrzymanie świadomości w tym stanie jest możliwe i niesie za sobą fantastyczne rezultaty dla naszego ciała i umysłu. Poziomy te redukują wydzielanie kortyzolu, hormonu kory nadnerczy odpowiadającemu za stres i starzenie się. Zwiększają poziom DHEA (przeciw starzeniu) i melatoniny (zmniejsza stopień starzenia się). Wrodzona Inteligencja kieruje teraz odnową ciała w sposób nadprzewodzący, bo znajduje się ono w stanie pozbawionym tarcia. Stany te powiązane są z tzw. cudownym uzdrowieniem, boską wiedzą. To błogostan, Nirvana, totalne wyciszenie lub jakkolwiek inaczej - nazw jest bardzo wiele określających ten stan. W praktyce medytacyjnej głęboki stan delta wiąże się z absolutną świadomością kosmiczną, znaną też w filozofii buddyjskiej jako Nie - Umysł.
Przy częstotliwościach theta doświadczamy zsynchronizowania całego mózgu, co odbieramy jako wizjonerskie lub prorocze sny. W tym stanie dzieją się dwie, ważne rzeczy: pobudzenie świadomego stanu „istnienia bez przedmiotu” (pamięć przedurodzeniowa); dematerializacja negatywnych, lub wywołujących zaburzenia doświadczeń z przeszłości, czyli odprogramowanie tego, co się zdezaktualizowało i stanowiłoby przeszkodę w przyszłym życiu.
Odbudowa DNA i odnowa komórkowa odbywa się z maksymalną sprawnością wtedy, gdy nasz racjonalny umysł jest wyłączony. Proces ten przyspiesza w stanach alfa - theta i osiąga najwyższą wydajność w głębokim stanie delta.

3,5 Hz - uczucie bycia jednym ze wszystkim

Theta - częstotliwość fal mózgowych od 4 Hz do 7 Hz
Jest to częstotliwość towarzysząca nam przez większą cześć snu. Fale Theta są połączone z emocjami, występują podczas transów, śnienia, intensywnego marzenia, charakteryzują się szybkim ruchem gałek ocznych. Sny pojawiające się w tej fazie maja duże znaczenie dla rozwoju duchowego. Świadomość może wtedy funkcjonować tylko w jednym wymiarze, który charakteryzuje większe poziomy medytacji i koncentracji. Będąc świadomym przy tej częstotliwości fal mózgowych, mamy możliwość kontroli fizycznego bólu, a w niektórych przypadkach nawet krwawienia. Zakres ten odpowiada za takie fenomeny jak: projekcje astralne, świadome śnienie, telepatia i prawdopodobnie telekineza, nieświadome rozwiązywanie problemów. Często ludzie będący w szoku miewają takie „nadprzyrodzone” zdolności , jednak ich nie kontrolują. Te częstotliwości występują podczas głębokiej medytacji, mamy wtedy dostęp do całej pamięci naszego mózgu. U osób umiejących wprowadzić się w stan podświadomości, w czasie którego dominuje czynność Theta, możliwy jest dostęp do własnej przeszłości i jak twierdzili Leonardo da Vinci, T. A. Edison, N. Tesla, również do przyszłości ludzkości.

7,83 Hz - elementarny rezonans Schumanna.
7,5 Hz - zrozumienie swojego Ja, prowadzone medytacje, kreatywność w dziedzinie sztuki, wynalazków, muzyki itp. Kontakt z duchowymi formami świadomości
7 Hz - mentalne albo astralne projekcje, zginanie obiektów, duchowe uzdrawianie
6,3 Hz - mentalne i astralne projekcje, szybkie, efektywne uczenie, polepszanie pamięci
5,5 Hz - wiedza, wizje dotyczące procesu wzrostu – rozwoju, intuicja, wewnętrzne przewodnictwo
4 Hz - projekcje astralne, OOBE, rozwijanie zdolności telepatycznych

Alpha - częstotliwość fal mózgowych od 7 Hz do 13 Hz
Jest to częstotliwość, która charakteryzuje wewnętrzne poziomy aktywności umysłowej, spokój, odpoczynek, pozytywne myślenie, inspirację, twórczość, koncentrację, lepsze przyswajanie materiału, pamięć. Towarzyszy również medytacji i lekkiemu snu, w tym stanie znajdujemy się zawsze przed zaśnięciem i zaraz po przebudzeniu, a także w chwilach głębokiego zastanowienia i skupienia. Mamy wtedy dostęp do obydwu półkul mózgowych, co znacznie wspomaga wizualizację i wyobraźnię. Występuje w nich zwolnienie napięcia mięśni, spowolnienie myślenia. Pojawia się podatność na sugestie. Przy częstotliwościach alfa wykorzystujemy umiejętności wyobraźni, a umysł przegląda obszar pamięci selekcjonując to, co powinno znaleźć się w pamięci długoterminowej, i to, co należy usunąć. Fale Alpha niczym furtka łączą dwa światy: wewnętrzny i zewnętrzny - świadomość i nieświadomość.
Fale Alpha można zarejestrować głównie w okolicy potyliczno-ciemieniowej, są wyrazem synchronizacji czynności wielu jednostek dendrycznych i pojawiają się w stanie czuwania z relaksem. Występują zwykle przy zamkniętych oczach. Znikają one podczas wysiłku umysłowego, albo przy otwarciu oczu i zadziałaniu na nie światła.

8 Hz - regresja do poprzednich faz życia lub wcześniejszych żyć
8,3 Hz - wizualizacja mentalnych obiektów
9 Hz - zrozumienie, dotarcie do cielesnych przeszkód w zharmonizowaniu
10,5 Hz - uzdrawianie ciała, połączenia cielesno-duchowe, chodzenie po ogniu
12 Hz - scentrowanie, centralizacja

Beta - częstotliwość fal mózgowych od 14 Hz do 30 Hz
Ten zakres charakteryzuje najzwyklejszy całkowity stan przytomności umysłu. Człowiek jest wtedy skupiony na świadomości zewnętrznej, odbiera bodźce z otoczenia za pomocą swoich pięciu zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu. W tym zakresie występuje stres. Zawiera w sobie całą gamę uczuć, od bólu do szczęścia, od miłości do nienawiści. Tylko w tym stanie występuje lęk, zazdrość , poczucie winy. Przy częstotliwościach Beta wykorzystujemy umiejętności racjonalizacji dla potrzeb istnienia materialnego. Pamięć bólu lub stresu wywołuje zakłócenia w układzie limbicznym, współdzielonym z Wrodzoną Inteligencją.
Fale beta można zarejestrować w okolicy czuciowo-ruchowej (przednich okolic czaszki). Uważa się że są one wyrazem desynchronizacji czynności bioelektrycznej kory mózgowej i nasilają się pod wpływem bodźców zewnętrznych (np. otwarcie oczu) powodujących blokadę rytmu alfa.

Gamma - częstotliwość fal mózgowych od 30 Hz do 70 Hz
Są to najwyższe częstotliwości i odpowiadają za najsilniej przeżywane emocje. Stan spokrewniony z wolą, wysoki energetyczny stan, w którym występują ekstazy, transmutacje materii.

Podane wartości nie są kompletnym i nieomylnym wzorcem. Zakresy fal podane są także w przybliżeniu od-do.
Źródło: Kompilacja materiałów z wielu stron internetowych oraz własnych doświadczeń
Tagi: Częstotliwość pracy mózgu, częstotliwość fal mózgowych, częstotliwość, epsilon, alfa, beta, theta, delta, gamma, fale alfa, fale beta, fale delta, fale theta
Artykuły podobne do Częstotliwości pracy mózgu:


Troszkę o mnie
Witaj. Nazywam się Tomasz Łaska. To moje imię ziemskie, tylko jeden z moich aspektów. Od lat poszukiwałem obfitości i te oto poszukiwania doprowadziły mnie do obszernej Świadomości Życia. Poznaj mnie bardziej
Zaloguj się! Po co?
Ostatnie Artykuły
Częstotliwości pracy mózguOpis częstotliwości pracy mózgu (fal mózgowych) ze wskazaniem na stany wskazujące na przejawy rozwoju duchowego.Więcej »
O jak oczekiwaniaOczekiwania: skąd się biorą, jakie są, jak wpływają na nasze życie...Więcej »
ByćDoświadczenie pewnego współczesnego gnostyka...Więcej »
Charlie Chaplin o swoim życiuSir Charles "Charlie" Spencer Chaplin przedstawia swą mądrość zebraną zapewne ze swoich doświadczeń życiowych.Więcej »
Najwyższa IstotoModlitwa z natychmiastową realizacjąWięcej »