Duchowa tranzycja - Sari Yama, Mistrz Dzogczen

Duchowa tranzycja - Sari Yama, Mistrz Dzogczen

Data dodania: 2011-02-23 12:48:41, Dodane przez: Zoreal

Tak, przychodzi czas na to przejście, szansę dla duszy. I co? Co z tym robisz? Jak długo czekasz jeszcze? Ile łez swej świadomości wylejesz jeszcze? Jak długo jeszcze będziesz trwać w zastoju uczuć swej Boskiej Jakości?

 

Towarzysze drogi już dawno wybrali, wybrali swoje, niekoniecznie tożsame z Twoim. Dokonaj wyboru w swej Wyższej Świadomości, daj Jej prawo decyzji i nie martw się tym, co inny człowiek powie, co zrobi, czego doświadczy. Wszystko jest właściwe, jego ścieżka też. Dokonał już swojego wyboru, w każdej chwili go dokonuje i wiesz … nic Ci do tego. Ty wiesz, co jest dla Ciebie, nie dla drugiego człowieka. Chcesz, to zrobisz przejście już teraz. Duchową tranzycję z przyczynowego ciała do ciała świetlnego Najczystszej Miłości.

 

Człowiek jest zdolny do tego tu i teraz, w każdej chwili, bez patrzenia na narodowości, religie, wyznania, doświadczenia medytacyjne, stany błogości, asany czy inne mantryczne techniki. Jesteś gotowy tu i teraz. Nie ma żadnej przeszkody, choć czujesz ją w sobie. Spokojnie, to umysł, to materia umysłu, ulotna materia. Weź oddech i wpatruj się w siebie. On powie Tobie Kim jesteś, powie Tobie Twój wyższy Stan duszy, stan Ducha, Ciebie.

 

Nie spocznij na badaniu siebie oddechem, na spoglądaniu na swoje ciało poprzez oddech duszy. Nie jakiś wyszukany, ten powszechny, tak prosty i naturalny, jak stan w którym jesteś naprawdę – Niebo. Odkrywaj siebie poprzez spojrzenie na samego siebie nie swoim umysłem a ciałem, odbieraniem pozazmysłowym, bez zbędnej kalkulacji, bez majaczeń o wyższości tego, czy owego. To jest. Po prostu jest w Tobie. Bez celu a jednocześnie z Najwyższym Celem. Czas byś się do Niego przyłączył, ułożył to w sobie, co stanie się fundamentem Twojej Jaźni. Nie chcesz? Spokojnie, nie musisz. To czeka na każdego człowieka gotowego zobaczyć Siebie. Wejdź w oddech, ponownie i nie przestawaj. Trwaj w nim bez reszty, spokojnie. To wszystko jest ponad, poza zrozumieniem umysłu, jest poza formą każdego słowa, każdej energii. Jest to tożsamościowe odczuwanie, ekspresja Wyższego Ja w czystej esencji. Jakość tak niezrównana, że niepoznana przez umysł. Rozczytaj się w tym i odpłyń. Znajdź siebie Drogiego swemu sercu. Daj sobie Siebie, Jesteś. Czujesz to prawda? Choć jeszcze coś próbuje się wkręcać, coś jest jakby na straży tego odbioru. To Ty sam, Twoja niższa natura, Twoja bolesność, Twoja ślepość, zasłona iluzji.

 

Przypatrz się jej. Wychodzi z półmroku. Nie daj się przestraszyć, nie daj się omamić jej pozorną ważnością, jej „strachami”. Jesteś ponad a zarazem zjednany z tym, czym jesteś, tym, co próbuje Cię przestraszyć. Zjednany na poziomie umysłu i już także emocji. Pozwalasz dalej teraz by przelewało się w to Twe wyższe ciało, Twoja Tożsamość. Ten proces odczuwania nie ma nic wspólnego z wyobrażeniami umysłu na ten temat. Cokolwiek byłbyś w stanie wymyśleć o tym, będzie to zniesmaczenie całego sedna, będzie ubezpostaciowieniem głównej postaci. Straci sens, stanie się tylko zmysłowe.

 

Jesteś ponad wszelką kalkulacją umysłu, gotowy, bez kierowanej gotowości, bez martwienia się o wynik, o drogę, bo on został już osiągnięty, droga już się przeszła. A prawdę powiedziawszy – nigdy jej nie było. To Twoje Wyższe Ja, Twój diament świadomości daje Ci znak – zrobiłem to za Ciebie, za Nas, za Mnie – bo jesteśmy Jednym. Czy dasz sobie szansę się do tego przyłączyć? Czy zajmiesz sobie Chwilę? Każdą drobną Chwilę swojego życia aby tego doświadczyć, co ja już doświadczyłem? JEDNOŚĆ

 

Brzmienie tego słowa ma swoje ludzkie inklinacje. Można je tylko odczuć na wyższych poziomach, by nie zgubić jego jakości. Jak to? Jak mogę wyjść poza ramy mojego widzenia, poprzez umysłowy odbiór tej rzeczywistości? Można to wszystko puścić, nie dążyć, nie starać się a puścić. Wejść w oddech i być, trwać niezrównanie. Wtedy Nasza Świadomość Niezrównanej i Niezachwianej Jedności połączy się z Nami, z każdą drobinką samoświadomości, którą jesteś, z każdym wypieranym fragmentem Ciebie i każdym gloryfikowanym elementem także. Popłynie dalej, wyrówna je, przemieni .

 

Oddech = Życie = Przestrzeń = Świadomość = Jedność.

 

Sari Yama. Mistrz Dzogczen

24.10.2010 17:48

Tagi: przejście, tranzycja, dusza, mistrz, dzogczen, oddech, świadomość
Artykuły podobne do Duchowa tranzycja - Sari Yama, Mistrz Dzogczen:Ryki
2011-02-26 00:52:32
Witam .Super zaczynamy pracę nad sobą bo już czas poukładać wszystko.

Troszkę o mnie
Witaj. Nazywam się Tomasz Łaska. To moje imię ziemskie, tylko jeden z moich aspektów. Od lat poszukiwałem obfitości i te oto poszukiwania doprowadziły mnie do obszernej Świadomości Życia. Poznaj mnie bardziej
Zaloguj się! Po co?
Ostatnie Artykuły
Częstotliwości pracy mózguOpis częstotliwości pracy mózgu (fal mózgowych) ze wskazaniem na stany wskazujące na przejawy rozwoju duchowego.Więcej »
O jak oczekiwaniaOczekiwania: skąd się biorą, jakie są, jak wpływają na nasze życie...Więcej »
ByćDoświadczenie pewnego współczesnego gnostyka...Więcej »
Charlie Chaplin o swoim życiuSir Charles "Charlie" Spencer Chaplin przedstawia swą mądrość zebraną zapewne ze swoich doświadczeń życiowych.Więcej »
Najwyższa IstotoModlitwa z natychmiastową realizacjąWięcej »