Eliminowanie czasu

Eliminowanie czasu

Data dodania: 2011-02-26 21:36:01, Dodane przez: Marcin

Nie możesz uczynić stanu bezego przyszłym celem i potem działać w tym kierunku. Wszystko co uzyskasz to rozczarowanie i zawód, więcej wewnętrznego konfliktu, ponieważ zawsze będzie ci się wydawać, że jeszcze nie dotarłeś, że nie osiągnąłeś  tego stanu. Gdy wolność od czasu jest twoim przyszłym celem, dajesz sobie więcej czasu, a więcej czasu oznacza więcej ego.


Przyjrzyj się uważnie czy twoje duchowe poszukiwania nie są ukrytą formą ego. Nawet próby pozbycia się swojego  ja, poczucia siebie, mogą stać się zakamuflowanym poszukiwaniem czegoś więcej, jeśli czynione są przyszłym celem. Dawanie sobie więcej czasu jest dokładnie tym co oznacza dawaniem swojemu ja więcej czasu. Czas, to znaczy przeszłość i przyszłość, jest tym, czym żyje fałszywie wytworzona przez umysł jaźń, ego. Czas istnieje tylko w twoim umyśle. To nie jest coś, co posiada obiektywną egzystencję  na zewnątrz . Jest to struktura umysłu potrzebna do zmysłowego postrzegania, niezbędna co prawda do praktycznych celów, ale ze wszech miar przeszkadzająca w poznaniu siebie. Czas to poziomy wymiar życia, zewnętrzna warstwa rzeczywistości. Istnieje jednak i pionowy wymiar głębi dostępny tylko przez portal obecnej chwili. Tak więc zamiast dodawać sobie czasu, usuń go.

Eliminacja czasu ze świadomości to eliminacja ego. Jest to jedyna, prawdziwa duchowa praktyka. Kiedy mówię o eliminacji czasu, nie mam oczywiście na myśli czasu zegarowego, to znaczy takiego, którego używa się do celów praktycznych na przykład zaplanowania podróży czy umówienia się na spotkanie. Byłoby prawie niemożliwe funkcjonowanie w tym świecie bez czasu zegarowego. To o czym mówię, to likwidacja czasu psychicznego, który jest egotyczną skłonnością naszego umysłu do ciągłego zajmowania się przeszłością i przyszłością. Skłonnością, która objawia się niechęcią do bycia w jedności z życiem, poprzez zgodę na nieuniknioną jestność obecnej chwili. Kiedykolwiek twoje nawykowe nie w życiu, zamienia się w tak, kiedykolwiek pozwalasz tej chwili być taką jaka jest, rozpuszczasz czas, a wraz z nim i ego. Aby ego mogło przetrwać, musisz sprawić aby czas - przeszłość i przyszłość stał się ważniejszy niż ten moment. Ego nie potrafi tolerować przyjaźni z obecną chwilą, z wyjątkiem krótkiego czasu, zaraz po tym, gdy dostało to czego potrzebowało. Nic nie może usatysfakcjonować ego na dłużej. Jak długo rządzi ono twoim życiem, są dwa sposoby pozostawania nieszczęśliwym. Jednym jest nie dostawanie tego czego się pragnie. Drugim otrzymywanie tego.


Cokolwiek jest, albo się wydarza, jest formą w jakiej przejawia się TERAZ. Tak długo jak stawiasz temu wewnętrzny opór, forma, to znaczy świat, jest nieprzekraczalną barierą, która oddziela cię od tego kim jesteś ponad formą, oddziela cię od bezforemności jedynego życia, którym jesteś. Kiedy wprowadzasz wewnętrzne tak do formy, którą przyjmuje TERAZ, właśnie ta forma staje się bramą do bezforemności. Rozdział pomiędzy światem a Bogiem zanika. Gdy reagujesz przeciwko formie, którą życie przyjmuje w tej chwili, gdy traktujesz TERAZ jako środek do celu, przeszkodę, lub wroga, wzmacniasz swoją własną tożsamość, ego. Stąd jego 3 reaktywność. Czym jest reaktywność? Bycie uzależnionym od reakcji. Im bardziej jesteś reaktywny, tym bardziej wplątujesz się w formę. Im bardziej identyfikujesz się z formą, tym silniejsze ego. Twoje istnienie nie prześwieca już wtedy przez formę, albo tylko w minimalnym stopniu. Przez nie stawianie oporu formie, to w tobie co jest ponad formą, wyłania się w tobie jako wszystkoobejmująca Obecność, cicha moc, o wiele większa niż krótkotrwałe utożsamienie z formą, osoba. Ona jest daleko głębiej tym, kim jesteś, niż cokolwiek w świecie formy.

Źródło: Eckhart Tolle "Nowa Ziemia", s.206
Tagi: eliminowanie, czas, eckhart, tolle, nowa, ziemia
Artykuły podobne do Eliminowanie czasu:
 • Szybka rejestracja

  Rejestracja jest szybka a dzięki niej możesz pozostawać bardziej na czasie z treścią strony
 • Duchowa tranzycja - Sari Yama, Mistrz Dzogczen

  Tak, przychodzi czas na to przejście, szansę dla duszy. I co? Co z tym robisz? Jak długo czekasz jeszcze? Ile łez swej świadomości wylejesz jeszcze? Jak długo jeszcze będziesz trwać w zastoju uczuć swej Boskiej ...
 • Charlie Chaplin o swoim życiu

  Sir Charles "Charlie" Spencer Chaplin przedstawia swą mądrość zebraną zapewne ze swoich doświadczeń życiowych.
 • Zachwyt Boskością

  Wiersze wyrażające zachwyt nad Bogiem, Boskością
 • Cicha modlitwa Tobiasza

  W moim sercu akceptuję moje doskonałe Istnienie...


Troszkę o mnie
Witaj. Nazywam się Tomasz Łaska. To moje imię ziemskie, tylko jeden z moich aspektów. Od lat poszukiwałem obfitości i te oto poszukiwania doprowadziły mnie do obszernej Świadomości Życia. Poznaj mnie bardziej
Zaloguj się! Po co?
Ostatnie Artykuły
Częstotliwości pracy mózguOpis częstotliwości pracy mózgu (fal mózgowych) ze wskazaniem na stany wskazujące na przejawy rozwoju duchowego.Więcej »
O jak oczekiwaniaOczekiwania: skąd się biorą, jakie są, jak wpływają na nasze życie...Więcej »
ByćDoświadczenie pewnego współczesnego gnostyka...Więcej »
Charlie Chaplin o swoim życiuSir Charles "Charlie" Spencer Chaplin przedstawia swą mądrość zebraną zapewne ze swoich doświadczeń życiowych.Więcej »
Najwyższa IstotoModlitwa z natychmiastową realizacjąWięcej »